czerwca 01, 2018

Gdzie jechać z dzieckiem, okolice Wrocławia. Arboretum w Wojsławicach.

Ogród botaniczny. Arboretum Wojsławice leży blisko Wrocławia i jest to miejsce wprost stworzone do rodzinnego wypoczynku.Za oknem piękna pogoda. Koniecznie trzeba spędzić dzień na dworze, tylko pytanie gdzie?
My polecamy Wojsławice, leżące około 50 km od Wrocławia.

Zobaczcie jak spędziliśmy ostatni weekend.

Na początek miła niespodzianka, mimo, że nie przyjechaliśmy z samego rana, nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu. Czeka na nas duży i (co ważne przy kilkugodzinnym pobycie) bezpłatny parking.

Do wejścia nie jest daleko. Kolejka do kas wydaje się spora, ale stoimy w niej góra 10 minut.
Nie przepadam za tłumami, więc chwilę mam obawy, czy nie będziemy tam sobie chodzić po głowie. Na szczęście teren jest olbrzymi i można spokojnie spacerować.
Bez problemu można znaleźć pustą ławkę, żeby zrobić sobie przerwę i podziwiać piękną przyrodę.Dla dzieci Arboretum przygotowało zabawę w zbieranie pieczątek. Stemple poukrywane są w budkach na terenie ogrodu.
Piękne kwiaty, krzewy, drzewa. Zacienione alejki, sad z czereśniami (i drabinami ;), trawa na której można rozłożyć koc i odpocząć.
Świetne miejsce na odpoczynek, z daleka od miejskiego zgiełku.
My polecamy zabrać jedzenie, picie i zrobić piknik, ale w razie potrzeby na terenie ogrodu są punkty gastronomiczne.

W mapce, którą zakupimy w kasie mamy zaznaczone dwie trasy- krótszą i dłuższą. Warto dodatkowo sprawdzić wcześniej co aktualnie kwitnie i czego absolutnie nie możemy ominąć w planie dnia.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Prawie Idealni , Blogger