listopada 25, 2017

Wróżby andrzejkoweJeśli zamiast bawić się do białego rana na parkiecie jednego z modnych klubów masz w planach domówkę, to świetnie trafiłeś.

Szukając inspiracji do zabawy przypominamy Wam andrzejkowe wróżby.

Generalnie kiedyś w andrzejki spotykały się panny. Wróżyły jaki los je czeka, szczególny nacisk kładąc na osobę przyszłego pana młodego.
Dziś bawią się wszyscy. I dzieci i dorośli.

Wróżby andrzejkowe


Lanie wosku


W garnuszku rozpuszczamy wosk, bierzemy klucz z uchem i przelewamy go przez to ucho nad naczynie z wodą. Następnie wyciągany uformowany kształt i rzucając nim cień na ścianę przewidujemy swoją przyszłość.

Ustawianie butów


Każda panna ściąga buty. Teraz układamy je na przemian, wszystkie po kolei. Ta której but pierwszy przekroczy próg, ta najszybciej wyjdzie za mąż.

Szpileczki i serce


Na dużej kartce rysujemy i wycinamy serce. Z jednej strony wypisujemy znane nam męskie imiona. Następnie bierzemy szpilkę i z drugiej strony przebijamy papier. Oczywiście, które imię uda nam się przebić ten jest nam pisany.

Karteczki pod poduszką


Na karteczkach zapisujemy wszystkie znane nam męskie imiona. Karteczki wkładamy pod poduszkę, a rano po przebudzeniu losujemy jedną z nich.

Kubeczki


Ustawiamy do góry dnem 4 kubeczki. Ukrywamy w nich przedmioty pierścionek, auto, moneta, cukier. W zależności od wylosowanego tak najprawdopodobniej rysuje się nasza przyszłość. 

Samochód symbolizuje podróż. 
Pierścionek rychły ślub.
Moneta bogactwo.
A cukier słodkie życie.


Wróżby andrzejkowe to miła rozrywka podczas imprezy andrzejkowej.
Nikt ich nie bierze serio, co innego przesądy.
Te towarzyszą nam na co dzień. Przeczytasz o nich tu <KLIK>.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Prawie Idealni , Blogger