czerwca 04, 2017

karcianki z półświatka czyli "Gangi Nowego Jorku" i "Dzieła Mistrzów" recenzjeFałszujesz obrazy czy należysz do gangu? Oba zajęcia są, co tu kryć, wyjęte spod prawa.

Dziś przedstawiamy Wam dwie karcianki, które wbrew pozorom wiele łączy.

Zdecydowanie to przyjemne, szybkie rozgrywki.

Obie są na 2-4 osób, zagramy w nie już z 8-10 latkiem, a ich czas grania nie zajmie więcej niż 20 minut.


Dzieła Mistrzów
recenzja gryPrzede wszystkim gra "Dzieła Mistrzów" z wydawnictwa Rebel zachwyca świetną grafiką.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w fałszerzy podrabiających dzieła znanych mistrzów.
Pracujemy wspólnie, ale kluczowe jest kto pierwszy zakończy malowanie udanego falsyfikatu.

Pomimo tego, że malujemy razem, możemy sobie nawzajem szkodzić. Kto ostatni maźnie potrzebny kolor wygrywa określoną ilość pieniędzy. Jeśli trzeci raz maźnie źle to on niszczy dzieło a pieniądze drugi "artysta". Jest to połowa kwoty- nic dziwnego skoro nie jest perfekcyjne.
Za pomocą kart maźnięć dopasowujemy zestawy kolorów do danego dzieła.Kto pierwszy zarobi 25 dolarów wygrywa grę.
My zazwyczaj gramy jednak do ostatniego dzieła, podliczając na końcu kwoty :)

W pudełku znajdziemy 25 kart światowych arcydzieł i 60 kart maźnięć.Szybka gra, którą można wytłumaczyć nawet początkującemu graczowi w 2 minuty.

Szkoda tylko, że poszczególne dzieła nie są podpisane. Fakt, że to w większości bardzo znane obrazy, ale jednak jest kilka, których np. my nie znamy.

"Dzieła mistrzów" to gra przeznaczona dla 2-4 graczy, od 8 roku życia. Czas rozgrywki to ok 15 minut.


"Gangi Nowego Jorku"
recenzja gryProsta, ale wciągająca karcianka wydawnictwa Foxgames, osadzona w gangsterskich klimatach XIX-wiecznego Nowego Yorku.
Bez wątpienia gra nawiązuje do filmu o tym samym tytule, z czasów gdy Di Caprio nie miał jeszcze brody :)

W trakcie rozrywki wchodzimy w sojusze z poszczególnymi gangami i opanowujemy kolejne ulice gangsterskiej dzielnicy szumowin zwanej "The Five Points".

W grze występuje osiem rożnych gangów o przeuroczych nazwach, m.in: "Łobuzy św. Patryka", "Sycylijscy rzeźnicy" czy "Hebanowi żniwiarze", które w pewnym stopniu odzwierciedlają wielonarodowościową społeczność Ameryki.


Grafiki na kartach są po prostu przeurocze, a ich autorem jest Tomek Larek.

Sama rozgrywka jest prosta, ukrywając swoje sojusze obstawiamy kolejne ulice gangsterami, w sposób który pozwoli nam nasze sojusze ujawnić jak najpóźniej.
Opanowanie wszystkich dzielnic i ustalenie władcy przestępczego podziemia  bynajmniej nie kończy rozgrywki. Teraz zaczynają się dopiero intrygi, zdrady i ciosy w plecy, byle nasze sojusznicze gangi znalazły się najwyżej w piramidzie przestępczego podziemia."Gangi Nowego Jorku" to gra przeznaczona dla 2-4 graczy, od 10 roku życia. Czas rozgrywki to ok 20 minut.

Obie gry polecamy!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Prawie Idealni , Blogger