stycznia 06, 2017

Tablica manipulacyjna i jej koszt
W dzisiejszych czasach dzieci mają zabawek co niemiara. Półki sklepów uginają się od przeróżnych zakupowych hitów. I na prawdę można znaleźć perełki, które zajmą dziecko na dłużej niż 5 minut. Często jednak jest tak, że z zabawki najfajniejsze jest jej opakowanie :D

A może i Wam przyszło do głowy, żeby zrobić samemu zabawkę dla swojej pociechy.
Może i zastanawiacie się właśnie jak zrobić samemu tablicę manipulacyjną dla dziecka.

Postanowiliśmy zrobić synkowi tablicę manipulacyjną.
Jej koszt to 122,79 zł ale można zrobić ją za grosze. Być może posiadacie jakieś zasuwki, stare kłódki, kołatki czy deskę? 

Oczywiście pamiętamy, że te przedmioty nie są przeznaczone z założenia jako zabawki dla dzieci. Dlatego najpierw sprawdzamy czy są bezpieczne! Czy krawędzie nie są ostre, czy coś nie jest luźne, nie da się nic wykręcić, żaden element nie odpadnie itp. Pamiętajmy, że z tego powodu dziecko może się bawić nią tylko pod nadzorem osoby dorosłej! 
Jeśli coś się stanie pretensje możemy mieć tylko do siebie. 
Zabawkę zrobić możecie tylko na własną odpowiedzialność.

Niektórzy rodzice montują na tablicy lusterka, jednak ja bałam się, że się stłucze. 
Celowo nie ma u nas kontaktów, co widzę jest popularne u innych. Synek musi wiedzieć, że to absolutnie nie są zabawki i ma zakaz dotykania ich. Nie wiem jak potem mielibyśmy nauczyć malucha, że tym może się bawić, a tego w ścianie nie może dotykać.


Na zakupy zabraliśmy synka, żeby sprawdzić na miejscu co mu się podoba, a na co nie chce nawet spojrzeć :D

Wybraliśmy białą deskę o wymiarach 80x40 cm. Poprosiliśmy o przycięcie jej na miejscu i od ręki do wymiarów 60x40 cm. Za deskę zapłaciliśmy 19,99 zł. 

Następnie wybraliśmy i zakupiliśmy dodatki. Ich koszt to 82,81 zł (w tym cena przycięcie deski). 
Podczas zakupów pamiętajcie o wkrętach potrzebnych do zamontowania (nie mogą być za długie, żeby nie przeszły na wylot). 
Jeśli chcecie kupić włącznik światła- pamiętajcie, żeby był natynkowy.


W domu posiadaliśmy jedynie zasuwkę z łańcuszkiem z IKEA. Jej koszt z tego co pamiętam to 19,99 zł. Niestety nie jest już dostępna więc nie można sprawdzić, jest możliwe, że była to mniejsza kwota.


Łącznie wyniosło nas więc 122,79 zł.

Przygotowanie:

Najpierw odpowiednie rozplanowanie całości.Później montaż. Całość zajęła tacie góra 15 minut. Ostatecznie lekko zmodyfikowaliśmy plan.Własnoręcznie wykonana zabawka daje satysfakcję i dużo zabawy dla dziecka. Nasz synek jest nią zachwycony. 

A największym hitem całej tablicy u nas okazało się to:


oraz to:


A Wy macie taką tablicę? Planujecie zrobić? Co okazało się w niej najciekawsze?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Prawie Idealni , Blogger