grudnia 26, 2016

Postanowienia noworoczne- 3 idiotyczne pomysły

Postanowienia noworoczne- 3 idiotyczne pomysły


Podobno większość Polaków wchodzi w Nowy Rok z choć jednym postanowieniem. 
Dlaczego prawie nikt ich nie realizuje? Postanowień jest zbyt dużo a my zbyt szybko się zniechęcamy. Może lepiej nie planować, wtedy się nie rozczarujemy? Ale czy wtedy nie zabraknie nam mobilizacji, żeby cokolwiek w swoim życiu zmienić na lepsze? Jak myślisz?
Poniżej 3 postanowienia o których usłyszeliśmy od znajomych (pozdrawiamy Was!).

#1 Schudnę absurdalnie dużą ilość kg
Po małym wywiadzie środowiskowym stwierdzam, że to najczęstsze postanowienie kobiet, to również najczęściej i najszybciej porzucane postanowienie.
20 kg? eee, może od razu dajmy 30 kg co będziemy się ograniczać w zrzucaniu zbędnych kilogramów. 
Może zamiast restrykcyjnej diety małe zmiany na początek ale takie na stałe? Może nie przyniesie to 20 kg w miesiąc ale np. 5 czy 10 kg w 12? To całkiem nieźle. Oczywiście jeśli kg jest tak dużo polecam pomoc dietetyka, a jeśli masz problemy zdrowotne- także lekarza. Ruch też raczej nie zaszkodzi :D

#2 Przeczytam chociaż jedną topową książkę
Jesteś pasjonatem filmu, sportu, bagiennego nurkowania czy dyniowych regat? Osobą, która w życiu nic nie przeczytała? Od razu doradzę, daj sobie spokój z książką. Po pierwsze jedna książka nie sprawi, że staniesz się oczytany. Nie sprawi też najprawdopodobniej, że nagle pokochasz książki (zakładam, że masz więcej niż 15 lat). Jeśli już koniecznie czujesz potrzebę... ale powiedzmy sobie wprost kto czuje potrzebę przeczytania jednej książki i robi z tego postanowienie noworoczne? Chyba nikt kto jest molem książkowym. Czytanie to nie zawody lepiej sobie w tym czasie odpocznij.

# 3 Spotkam miłość swojego życia
Gdyby to było tak proste prawdopodobnie każdy byłby w szczęśliwym związku, a co masz zrobić jeśli ta Twoja prawdziwa połówka akurat pasa owce w Nowej Zelandii? Nie wystarczy, że zapiszesz na kartce to postanowienie i tak raczej jej nie spotkasz.Oczywiście jeśli czujecie taką potrzebę zrealizowania tych 3 postanowień to bardzo kibicujemy. Idiotyczne jest jedynie rozczarowanie się nimi, zrealizowanie jest świetne i zasługuje na podziw! Znaczy... może nie przesadzajmy z podziwem za przeczytanie książki.

A Ty? Masz w tym roku postanowienie? My porzuciliśmy je już dawno, ale może to źle?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Prawie Idealni , Blogger